Daugelis gyvūnų kaupia maisto atsargas žiemai. O kurie iš jų iki šaltojo sezono pradžios apsirūpina gausiausiai?

1 Bebras

200–2 000 kg šakelių ir šakų. Didžiausias kaupikas visoje gyvūnų karalystėje yra bebras, kuris ežero dugne sukrauna neįtikimą kiekį žiemos atsargų. Apie dvi tonas šakelių ir šakų bebras į ežero dugną nuskandina panaudodamas akmenis. Ten paslėptas maistas per visą šaltą žiemą išlieka šviežias.

GILINIS TAMSIANUGARIS GENYS

150–200 KG GILIŲ

2. Gilinis tamsianugaris genys atsargas kaupia tam tikrų medžių kamienuose. Paukštis kamiene prakala tūkstančius ertmių ir į jas suslepia žiemai surinktas giles. 

VOVERĖ

20–50 KG RIEŠUTŲ, KANKORĖŽIŲ IR GRYBŲ

3. Voverės maistą slepia miško paklotėje. Jei jos pamiršta, kur paslėpė dalį sukaupto maisto arba iki pavasario nespėja visko suvartoti, riešutai gali sudygti ir išaugti į medžius.

EURAZINIS KĖKŠTAS

20–30 KG RIEŠUTŲ

4. Didžiąją dalį rudens eurazinis kėkštas praleidžia rinkdamas riešutus ir slapstydamas juos mažomis krūvelėmis po visą mišką. Kai kuriuos riešutus paukštis paslepia žemėje, kitus suskilusiose šakose ar medžių ertmėse.

VANDENINIS PELĖNAS

10–35 KG BULVIŲ, ŠAKNŲ IR KITŲ AUGALŲ DALIŲ

5. Artėjant žiemai maždaug 20 cm ilgio, 200–300 g svorio vandeninis pelėnas surenka atsargų, sveriančių iki 100 kartų daugiau nei už save patį. Maistą paprastai slepia medžio kamiene arba urve, kuriame pats gyvena.

Comments are closed.

Pin It