Kinijoje rasta įspūdinga fosilija kelia klausimų apie dinozaurų ir žinduolių vaidmenį kreidos periode.

Dinozaurai ir žinduoliai Žemėje sugyveno 230 mln. metų. Žinduoliai turėjo slėptis nuo mėsėdžių dinozaurų, o tarp žolėdžių turbūt galėjo gyventi ramiau.

Kanados gamtos muziejaus mokslininkai padarė neįprastą atradimą. Jis leidžia manyti, kad žinduoliai galėjo sudrumsti taiką ir stoti į kovą su dinozaurais.

Ištyrę Kinijoje aptiktą įspūdingą fosiliją, Kanados mokslininkai teigia, kad kai kurie žinduoliai galėjo medžioti žolėdžius dinozaurus dėl maisto.

Retoje 125 mln. metų senumo fosilijoje galima matyti, kaip žinduolis kaunasi su tris kartus didesniu dinozauru. Užpultas dinozauras – didelio šuns dydžio žolėdis Psittacosaurus lujiatunensis. Su juo besigrumiantis žinduolis – mėsėdis Repenomamus robustus, kuris pats buvo barsuko dydžio.

Šios fosilijos atradimas yra vienas pirmųjų įrodymų, kad žinduoliai galėjo puldinėti dinozaurus. „Ne tik dideli dinozaurai mito mažais žinduoliais. Kartais ir žinduoliai galėjo ėsti dinozaurus“, – sako tyrimo autorius Jordanas Mallonas, Kanados gamtos muziejuje dirbantis paleobiologas. 

Ši fosilija buvo aptikta Kinijos Liaoningo provincijoje, dar vadinamoje Kinijos Pompėja. Ten dinozaurus, žinduolius ir driežus palaidojo senovės ugnikalnių purvas ir nuolaužos. Pasak tyrėjų, žinduoliui užpuolus dinozaurą, abu gyvūnai žuvo mūšyje.

„Įkandimo žymių ant dinozauro skeleto nebuvimas, žinduolio padėtis ant dinozauro, žinduolio suėmimas ir įkandimas – visa tai rodo, kad žinduolis persekiojo nusilpusį dinozaurą, kai juos abu staiga palaidojo vulkaninis srautas“, – sako J. Mallonas.

Niekas nežino, kuris galiausiai būtų laimėjęs šią įnirtingą dvikovą, tačiau viena aišku – abu priešistoriniai padarai buvo pasmerkti.

Comments are closed.

Pin It