Kruvinajame lietuje yra daug fosforo.
Europoje meteorologai kalba apie kruvinąjį lietų. Tai reiškia, kad lietaus lašuose yra smulkių rausvų dulkių iš Sacharos.
Kruvinasis lietus ypač akivaizdžiai matomas, kai lyja ant šviesios spalvos metalinio paviršiaus, pavyzdžiui, ant balto automobilio. Kai vanduo išgaruoja, lieka plona rausva dulkių plėvelė. Jei kruvinasis lietus surenkamas į stiklinę, jis atrodo tik šiek tiek rausvas.
Sacharos ir kitų dykumų dulkes per smėlio audrą į orą pakelia stiprūs vėjai. Dulkių grūdeliai, susidūrę su per atmosferą sklindančia saulės šviesa, gali sukurti labai spalvingų saulėlydžių. Raudonos dulkės gali susigerti į lašelius, o šie galiausiai iškrenta kaip kruvinasis lietus.
Jei dulkės pakyla gana aukštai, jos patenka į didelio masto atmosferos cirkuliaciją. Čia dulkės gali nukeliauti tūkstančius kilometrų, kol susigeria į lašelius ir nukrenta kartu su lietumi.
Kruvinasis lietus Šiaurės Europoje pasitaiko palyginti retai. Dulkes iš Sacharos paprastai perneša pasatai, jos perkeliamos per Atlanto vandenyną, kol galiausiai pasiekia Amazonę. Kadangi kruvinajame lietuje yra daug fosforo, jis atlieka svarbų vaidmenį drėgnuosiuose atogrąžų miškuose. Kitose pasaulio dalyse kruvinąjį lietų ne visada sukelia dulkės. 2011 m. Indijos Keralos valstijoje buvo užfiksuotas kruvinasis lietus, kurį raudonai nudažė dumblių Trentepohlia annulata sporos.
Comments are closed.