Dažnai girdžiu, kad daugiausia žmonių gyvybių nusineša uodai, nes jie gali pernešti maliariją. O kuris gyvūnas nužudo ir suėda daugiausia žmonių?

GYVŪNAI Naujausiais duomenimis, leopardai yra nužudę ir suėdę daugiausia žmonių.

Ši rūšis paplitusi didelėje Pietryčių Azijos ir Afrikos dalyje, tačiau leopardai žmogėdros dažniausiai aptinkami Indijoje ir Nepale.

Indijos Utarakando valstijos duomenimis, 2000–2008 m. leopardai kasmet nužudydavo vidutiniškai 30 žmonių. Tai yra niekas, palyginti su statistika prieš 100 metų. Didžiosios Britanijos duomenimis, 1875–1912 m. Indijoje nuo leopardų žuvo 11 909 žmonės – 322 per metus arba maždaug po vieną per dieną. Teigiama, kad XX a. pradžioje vienas grobuonis, vadinamas Panaro leopardu, nužudė apie 400 žmonių.

Dėl dažnų žudynių leopardai tapo mėgstamiausiu stambiųjų žvėrių medžiotojų taikiniu. Garsiausias jų – Jimas Corbettas – taikėsi į leopardus Indijoje, įskaitant ir Panaro leopardą. Pastarąjį sumedžiojo 1910 metais. J. Corbettas tikėjo, kad kartą paragavę žmonių kraujo leopardai nesiliaus jų žudyti.

Leopardas yra suaugusio žmogaus dydžio. Patinai sveria iki 90 kg, o patelės – apie 55 kilogramus. Kadangi tai nėra didelis svoris, leopardai savo dydžio trūkumą kompensuoja prisėlindami prie grobio ir perkasdami jam gerklę.

Vis dėlto leopardai laimi ne visada. 2014 m. vienas jų užpuolė indę Kamlą Devi. Apsiginklavusi tik kastuvu, ji pusvalandį kovojo ir galiausiai sugebėjo nužudyti ją užpuolusį žvėrį.

DIDELI PLĖŠRŪNAI MĖGSTA ŽMONES

Čampavato tigrė, Nepalas / Indija

436 aukos

Krokodilas Gustavas, Burundis

300 aukų

Cavo žmogėdros (du liūtai), Kenija

135 aukos

Ževoda žvėris (vilkas arba hiena), Prancūzija

113 aukų

 

Comments are closed.

Pin It