Siekdami sumažinti karvių išmatų taršą, mokslininkai išmokė jas naudotis tualetu. 

Įprastai ūkiuose karvės laisvai vaikšto ir šlapinasi bei tuštinasi tvartuose arba laukuose. Ekskrementai teršia dirvožemį ir gruntinį vandenį, o juose esantis amoniakas skyla į azoto oksido dujas (dar žinomas kaip juoko dujos), kurios sukelia šiltnamio efektą. 

Siekdama išspręsti taršos problemą, tarptautinė mokslininkų komanda išmokė veršelius naudotis tualetu.

Mokslininkai tvarte įrengė specialų veršeliams skirtą tualetą, kuriame jų ekskrementai buvo surenkami ir pašalinami. Karvės paprastai nemoka sulaikyti šlapimo, todėl joms teko treniruotis. Gyvūnai buvo paperkami skanėstais, jei nusilengvindavo tam skirtoje vietoje. O nusišlapinusios kur pakliuvo karvės buvo apipurškiamos šaltu vandeniu. 

Toks metodas pasiteisino. Vos per kelias savaites iš 16-os eksperimente dalyvavusių veršelių vienuolika išmoko naudotis tualetu. Tai didesnis sėkmės rodiklis nei tada, kai tualetu mokomi naudotis maži vaikai. 

Šiuolaikiniuose tvartuose karvės pačios ateina prie melžimo aparato, kai jų tešmenyse prisikaupia pieno. Mokslininkai tikisi, kad karvių tualetas taip pat taps nuolatine tvarto dalimi aplinkos, ūkininkų ir pačių karvių labui.

Comments are closed.

Pin It