Kinija ketina į Mėnulį nugabenti augalų, ir tai būtų pirmasis kitame pasaulyje auginamas derlius. Tai viena iš dalių, sudarančių misiją „Chang’e 4“, kurios metu į tolimąją Mėnulio pusę bus siunčiamas nusileidimo modulis ir mėnuleigis, taip pat planuojama pastatyti mokslinių tyrimų stotį, o vėliau ir nuolatinę bazę.

Mokslininkai ketina augalų sėklas sudėti į mažas, užplombuotas konservų dėžutės formos talpyklas, pagamintas iš aliuminio lydinio. Jos bus 18 cm aukščio ir 16 cm skersmens. Kiekvienos jų talpa bus šiek tiek mažesnė nei 1 litras, o svoris – apie 3 kg. Skardinėse bus oro, vandens, maisto medžiagų, kamera ir radijo imtuvas, kurie perduos mokslininkams informaciją apie padėtį talpykloje.

Pirmieji siunčiami augalai bus bulvė ir baltažiedis vairenis. Bulvė gali tapti svarbiu būsimos Mėnulio bazės maisto racionu, o baltažiedis vairenis greitai auga ir todėl leis gauti greitus tyrimų rezultatus. Be to, mokslininkai siekia kai kuriose skardinėse patalpinti šilkverpių lėliukių, ir taip į Mėnulį atgabenti pirmuosius gyvūnus.

Mėnulis apsisuka aplink savo ašį per tiek pat laiko, kaip ir aplink Žemę, t. y. į mus visada yra atsukta ta pati jo pusė. Dėl šios priežasties tolimoji Mėnulio pusė ypač domina astronomus, kurie nori ištirti visatos objektus nekliudomi iš Žemės sklindančios spinduliuotės.

Parašykite atsiliepimą

Pin It