Nusišypsokite detektoriui ir jūsų mobilusis telefonas jums praneš, ką valgėte. Tokia galimybė atsirado sukūrus naują jutiklį, išmatuojantį medžiagų, kurias norime apriboti savo racione, pavyzdžiui, cukraus, druskos ir alkoholio, kiekį.

Šio ant danties tvirtinamo jutiklio, kurį sukūrė JAV Tuftso universiteto mokslininkai, dydis yra vos 2 mm2. Jo vidinis sluoksnis sudarytas iš specialaus audinio, sugeriančio medžiagas iš burnos ertmėje esančių seilių. Jį iš visų pusių supa auksiniai rėmeliai.

Jutiklyje nėra elektronikos, todėl jam nereikia maitinimo. Nuskaitant duomenis, į jį siunčiamos tam tikro dažnio radijo bangos, o grįžusios jos registruojamos. Jei jutiklio medžiaga iš burnos ertmės yra sugėrusi druskos, pasikeičia jos struktūra ir ji atspindi radijo bangas kitaip negu tuo atveju, kai burnos ertmėje druskos nėra. Auksinis rėmelis veikia kaip rezonatorius, sustiprinantis radijo bangas. Detektorius išanalizuoja atspindėtų radijo bangų struktūrą, ir rezultatas gali būti perduotas į vartotojo telefoną.

Mokslininkai pabrėžia tris faktus, susijusius su šiuo išradimu: jis paprastas, mažas ir lengvai pritvirtinamas, todėl vartotojas nejaučia jokio diskomforto; be to, jutiklis lankstus. Absorbuojamasis sluoksnis gali būti pakeistas, jei norima, kad jis reaguotų į kitas medžiagas, taigi jutiklį galima pritaikyti individualiems poreikiams.

Parašykite atsiliepimą

Pin It