Į platformą „TikTok“ įkeltame vaizdo įraše su grotažyme #mouthtape (liet. „burnos juosta“) vartotojai raginami prieš miegą užsiklijuoti burną lipniąja juosta, esą tai padės miegant kvėpuoti per nosį. Ar tai iš tiesų gera idėja?

ŽMOGAUS KŪNAS Nors neturėtumėte pasitikėti visais socialinėje žiniasklaidoje skelbiamais triukais, burnos užklijavimo lipniąja juosta metodas nėra iš piršto laužtas.

Kai kvėpuojame per nosį, nosies plaukeliai sulaiko iš oro dulkes, žiedadulkes, bakterijas ar virusus, kad šie nepatektų į plaučius. Be to, kvėpavimas per nosį yra susijęs su geresniu deguonies įsisavinimu ir mažesniu kraujospūdžiu. O kvėpavimas pro burną sausina liežuvį ir burnos ertmę. Dėl to didėja blogo burnos kvapo, dantenų uždegimo, alergijos, prastesnės plaučių funkcijos ir astmos rizika. Miegojimas atvira burna gali sukelti ne tik knarkimą, bet ir miego apnėją, kai trumpam sustoja kvėpavimas. Dėl šios būklės prastėja miego kokybė, didėja insulto ir širdies priepuolių rizika.

Kad nekvėpuotumėte per burną, prieš eidami miegoti iš tiesų galite ją užsiklijuoti lipniąja juosta. Tai gali atrodyti bauginančiai. O kas, jei naktį nosis taip užsikimš, kad negausime pakankamai deguonies?

Tyrimų duomenimis, nosis prisitaiko, kai ją naudojame. Kvėpuojant per nosį susidaro daugiau dujų, vadinamų azoto oksidu, kurios plečia nosies kvėpavimo takus. Be to, sumažėja infekcijos ir gleivių susidarymas nosyje, todėl kvėpavimas palengvėja.

Vis dėlto prieš pradedant naudoti lipniąją juostą naktį rekomenduojama tai išbandyti dieną. Ir jokiu būdu neužsiklijuokite burnos lipniąja juosta, jei jus kamuoja alergija, peršalimas ar skrandžio skausmas, dėl kurio kyla vėmimo pavojus.

Comments are closed.

Pin It