Aklieji, kurie neteko regėjimo jau sulaukę penkerių metų, sapnuose ir toliau mato vaizdus, kaip ir regintieji, tačiau laikui bėgant šio tipo sapnai aplanko vis rečiau.
Žmonių, kurie gimė akli arba anksti prarado regėjimą, sapnams dažniau būdingi kiti pojūčiai, tokie kaip klausa, skonis ir kvapas.
Tai parodė tyrimas, kurio metu reginčiųjų ir anksti bei vėlai apakusių tiriamųjų buvo prašoma keturias savaites aprašinėti savo sapnus.
Aklieji daugiau nei du kartus dažniau nei regintieji sapnuose jautė skonį ir kvapą.
Kaip teigė patys aklieji ir kaip parodė jų akių bei smegenų veikla, jie sapnuoja sapnus su vaizdiniais elementais, tačiau nežino, kaip išreikšti savo vizualinius potyrius, todėl iki šiol neaišku, ką jie mato sapnuodami.
Aklųjų sapnuose vyraujančios temos šiek tiek skiriasi nuo reginčių žmonių sapnų. Aklieji dažniau sapnuoja maistą, gyvūnus ir problemas, susijusias su keliavimu iš vienos vietos į kitą.
Yra duomenų, kad akli žmonės dažniau sapnuoja košmarus. Košmarus sapnavo 25 % aklų ir 7 % reginčių tyrimo dalyvių. Aklųjų košmarai dažnai susiję su pasiklydimu, eismo įvykiais arba kritimu.
Aklieji taip pat sapnuoja regimuosius sapnus, tačiau tyrimai rodo, kad dažniau nei regintieji sapnuodami jie jaučia skonį ir kvapą.
Comments are closed.