Teko matyti, kad kosminėms misijoms astronautai treniruojasi po vandeniu. Ar vanduo sukuria nesvarumo pojūtį?

Ruošdamiesi vaikščioti atvirame kosmose, astronautai treniruojasi didelėse vandens talpyklose, kad patirtų nesvarumo būseną. Jie dėvi tikrus skafandrus, o svareliai užtikrina, kad vanduo kūno nekeltų aukštyn. Astronautai vandenyje pratinasi esant nesvarumo būsenai naudoti įvairius įrankius ir taisyti ar montuoti įvairius modulius.

Tačiau vandens sukuriamas nesvarumo pojūtis nėra toks pats kaip kosmose. Vandenyje plūduriuojantys astronautai vis tiek gali jausti savo svorį ir pajunta, jei apsiverčia žemyn galva, o kosmose taip nėra. Be to, vanduo sukuria pasipriešinimą – kosmose jo taip pat nėra.

JAV YRA DIDŽIAUSIAS PLANETOS BASEINAS

  • JAV: Nasos kosmoso centre astronautai treniruojasi planetoje didžiausiame vidaus baseine. Jame telpa net 23,5 mln. l vandens.
  • Rusija: Jurijaus Gagarino mokymo centre yra langai, leidžiantys filmuoti ir analizuoti visų rusų kosmonautų veiklą.
  • Kinija: kinų astronautai vaikščioti atvirame kosmose ruošiasi 10 m gylio vandens rezervuare, kurio skersmuo siekia 23 metrus.
  • Japonija: Japonijos kosmoso tyrimų agentūra (JAXA) turi 10,5 m aukščio ir 16 m skersmens talpyklą. Joje yra Japonijos sukurto Tarptautinės kosminės stoties modulio, pavadinto „Kibo“, kopija.

Parašykite atsiliepimą

Pin It