Ar priklausomai nuo to, ant kurio šono miegame, trauka mus veikia skirtingai?

Nors galutinai nenustatyta, ant kurio šono miegoti geriausia, nemažai informacijos sufleruoja, kad ant kairiojo. Pirmoji žarnyno dalis yra dešinėje kūno pusėje, o toliau žarnynas tęsiasi į kairę kūno pusę. Kitaip tariant, jei miegame ant kairio šono, trauka padeda virškinti. Be to, ir širdžiai gali būti lengviau: pagrindinė arterija iš jos išeina į kairę kūno pusę – jei miegame ant kairio šono, širdis kraują pumpuoja žemyn.

2017 metais buvo analizuojamos 664 tiriamųjų miego pozos. Vidutiniškai jie ant kurio nors šono miegojo 54,1 % laiko – atrodo, kad tai sveikiau nei miegoti ant nugaros ar pilvo. Eksperimentai su pelėmis atskleidė, kad miegant ant šono laisvai gali tekėti smegenų skystis, todėl lengviau iš smegenų pašalinti atliekas.

NEMIEGOKITE ANT NUGAROS AR PILVO

A 37,5 % laiko miegame ant nugaros. Tai yra gerai kaklui ir nugarai, bet gali sustiprinti knarkimą ir miego apnėją (kai 20–30 sekundžių nustojama kvėpuoti).

B Ant pilvo miegame vos 7,3 % lauko. Po klubais padėta pagalvė šioje pozoje naudinga nugarai, bet dažnai dėl pasuktos galvos kyla kaklo negalavimų.

Comments are closed.

Pin It