Per 35 metus įvykusių nelaimingų atsitikimų analizė atskleidė, kurioje lėktuvo vietoje sėdėti saugiausia. 

TECHNOLOGIJOS Rizika žūti sudužus lėktuvui yra maždaug 1 iš 11 milijonų. Šią riziką dar labiau sumažinti galite pasirinkę saugesnę sėdėjimo vietą.

Taip teigia Australijos Centrinio Kvynslando universiteto profesorius Dougas Drury, paskelbęs mokslinį straipsnį žurnale „The Conversation“.

Straipsnyje rašoma, kad statistiškai populiariausios ir patogiausios vietos nėra pačios saugiausios įvykus nelaimingam atsitikimui. Iš tiesų viskas yra priešingai. Pačios saugiausios yra centrinės vietos galinėse lėktuvo eilėse.

D. Drury savo teiginius grindžia žurnale „Time Magazine“ ir kituose šaltiniuose pateikta per 35 metus įvykusių lėktuvų katastrofų duomenų analize.

Paaiškėjo, kad avarijos atveju žūsta 28 % lėktuvo gale esančiose centrinėse vietose sėdinčių keleivių. Keleivių, sėdinčių lėktuvo viduryje prie praėjimo, mirštamumas yra 44 %. Anot D. Drury, visada geriausia sėdėti šalia avarinio išėjimo, nes tai suteikia galimybę greitai ištrūkti iš lėktuvo.

Priežastis, kodėl lėktuvo centre sėdėti gerokai pavojingiau nei gale, yra ta, kad dauguma lėktuvų degalus laiko sparnuose. Tai yra didelis trūkumas, jei turite ištrūkti iš lėktuvo būtent per šią vietą. Be to, avarinio nusileidimo ar avarijos atveju pirmiausia nukenčia priekyje sėdintys žmonės.

Pasak D. Drury, centrinės vietos yra saugesnės nei prie lango ar praėjimo esančios vietos, nes iš abiejų pusių esantys žmonės sušvelnina smūgį.

Vis dėlto straipsnio autorius pabrėžia, kad lėktuvo katastrofos įvyksta labai retai. Daug didesnė tikimybė, kad žūsite per eismo įvykį.

Comments are closed.

Pin It