Naujasis stiprintuvas yra mažesnis už druskos smiltelę. Jis užima vos 0,5 mm2. Ši nuotrauka padaryta elektroniniu mikroskopu.
Naujasis mažytis stiprintuvas yra tūkstantį kartų plonesnis už žmogaus plauką. Šis išradimas ateityje padės sukurti mažesnius ir geresnius išmaniuosius telefonus.
Šiuolaikiniuose išmaniuosiuose telefonuose pilna komponentų, skirtų siųsti ir gauti signalus.
Dauguma tokių signalų elektroniniai. Tačiau juos būtų galima perduoti ir kaip akustinius, naudojant itin didelio dažnio garso bangas. Tai leistų sukurti mažesnius ir geresnius elektroninius prietaisus. Amerikiečių mokslininkai sukūrė akustinį stiprintuvą, kuris gali 100 kartų sustiprinti garsą, bet užima vos 0,5 mm2 plotą.
Idėja sukurti itin mažą akustinį stiprintuvą nėra nauja. Prieš maždaug 50 metų mokslininkai bandė pagaminti panašius radijo komponentus, tačiau tuometės technologijos neleido jų taip smarkiai sumažinti.
Dabar mokslininkai gali pasitelkti elektroninius mikroskopus ir itin plonas bei kokybiškas puslaidininkines medžiagas. Naujajam stiprintuvui panaudota puslaidininkinė medžiaga, tūkstantį kartų plonesnė už žmogaus plauką – vos 83 atomų storio.
Tokią ploną medžiagą apdoroti labai sudėtinga, todėl mokslininkams teko imtis specialaus nanogamybos metodo. Jį taikant medžiaga surišama su keliais kristalų sluoksniais. Tai leidžia cheminiu būdu pašalinti 99,99 % medžiagos ir sukurti tobulai lygų paviršių.
Naujasis stiprintuvas yra lūžis elektroakustinių tyrimų srityje, tačiau kol kas šios technologijos negalima tiesiogiai pritaikyti naujai išmaniųjų telefonų kartai.
Kad signalus būtų galima perduoti garso bangomis, o ne elektronais, reikės sukurti visiškai kitokius elektroninius įrenginius.
Comments are closed.