Su kūdikiais atliktas mitybos eksperimentas atskleidė, kaip jų racioną papildyti daugiau vaisių ir daržovių.

Tėvai dažnai nervinasi matydami, kaip jų vaikai nenori valgyti daržovių. Mokslininkai skuba į pagalbą! 

Umeo universiteto (Švedija) ir Kalifornijos Amerikos universiteto mokslininkai stebėjo dvi kūdikių grupes nuo tada, kai jiems suėjo 4–6 mėnesiai. Pusantrų metų viena grupė buvo maitinama pagal Švedijos mitybos specialistų rekomendacijas, o kita – tradiciniu šiaurietišku maistu, kurį, neskaitant motinos pieno, sudaro daugiausia trinti vaisiai, uogos ir šakniavaisiai. Toks maistas turi mažiau baltymų, palyginti su valstybinių institucijų rekomenduojama kūdikių mityba.

Tačiau mokslininkų grupės vadovė Ulrica Johansson tvirtina, kad neužfiksuota jokių neigiamų šiaurietiškos mitybos padarinių:

– Daugiau vaisių ir daržovių turinti šiaurietiška mityba kūdikiams yra sveika ir gali ankstyvojoje vaikystėje prisidėti formuojant sveikesnius mitybos įpročius.

Mokslininkai pastebėjo, kad anksti įpratę valgyti daržoves kūdikiai ir sulaukę 12–18 mėnesių noriai suvartodavo 45 % daugiau vaisių bei daržovių nei kontrolinės grupės nariai.

Šiaurietiškoje mityboje yra vaisių, daržovių, uogų, grybų ir ankštinių vaisių, augalinių riebalų ir aliejaus, žuvies ir kiaušinių. Joje mažiau saldumynų, mėsos ir pieno produktų.

Tyrime dalyvavo 200 kūdikių. Mokslininkai planuoja šiuos vaikus stebėti, iki jiems sueis 7 metai, kad sužinotų, kiek išlieka jų polinkis valgyti daugiau vaisių ir daržovių.

Comments are closed.

Pin It