Ar kada esate apsiavę sportinius batelius, išėję pabėgioti ir staiga pajutę, kad susuko pilvą? Tikrai nepavydėtina situacija. Remiantis nauju tyrimu, tokiu atveju gali padėti kompresinės kojinės.

ŽMONĖS Jūs mėgaujatės savo kasdieniu bėgimu ir tuoj priartėsite prie savo asmeninio 5 km rekordo, tačiau skrandis staiga praneša, kad kažkas negerai.

Jei jums teko patirti kažką panašaus, tikrai nesate vieninteliai.

Tyrimo duomenimis, maždaug 62 % žmonių, bėgančių penkis ir daugiau kilometrų, yra tekę sustoti ir padaryti tualeto pertraukėlę.

Naujas eksperimentas, kuriame dalyvavo 46 maratono bėgikai, sufleruoja šios subtilios problemos sprendimą. Tai – kompresinės kojinės. 

Iki šio eksperimento mokslininkai manė, kad bėgikai viduriuoja dėl bėgant sutrikusios skrandžio ir žarnyno veiklos. Siekdami sumažinti bėgant skrandžiui ir žarnynui daromą žalą, mokslininkai planavo iš pradžių pagerinti kai kurių bėgikų kraujotaką ir stebėti, ar tai turi kokį nors poveikį.

Atliekant tyrimą 23 iš 46 maratono bėgikų mūvėjo kompresines kojines. Paaiškėjo, kad šių bėgikų kraujyje susidarė mažiau žarnyno riebalų rūgštis surišančio baltymo (I-FABP). Dėl to juos rečiau kamavo virškinimo problemos. 

Gydytojas Dennisas Raahave’as, kurio specializacija – virškinamojo trakto ligos, ragina neapsiriboti kojinėmis – sveika mityba ir daug vandens gali padėti subalansuoti skrandžio veiklą, kad bėgant netektų žvalgytis tualeto. 

Comments are closed.

Pin It