Indijos paleontologai rado įrodymų, kad maždaug prieš 47 mln. metų egzistavo gyvatė, kurios ilgis siekė iki 15 metrų.

Du paleontologai iš Indijos Rūrkio technologijos instituto išvyko į fosilijų medžioklę anglių kasykloje. Jie tikėjosi rasti priešistorinių banginių fosilijų, tačiau aptiko 27 slankstelius – per mažus, kad priklausytų banginiams. Pasak mokslininkų, fosilijos greičiausiai priklausė išnykusiai didelių krokodilų rūšiai.

Vis dėlto visai neseniai paaiškėjo, kad slanksteliai priklausė galbūt ilgiausiai iki šiol žinomai gyvatei – prieš 47 mln. metų gyvavusios gyvačių rūšies atstovei. 

Tikėtina, jog gyvatė buvo tokia didelė, kad galėjo praryti krokodilo dydžio gyvūną. Priešistorinė būtybė pavadinta Vasuki indicus pagal mitinę gyvatę, vaizduojamą ant hinduizmo dievybės Šivos kaklo.

Tyrėjai mano, kad gyvatė tikriausiai buvo apie 44 cm pločio ir svėrė iki 1 tonos. Jos 27 slanksteliai buvo 4–6 cm ilgio ir 6–11 cm pločio. Pasak tyrėjų, priešistorinė gyvatės ilgis galėjo siekti iki 15 metrų. Tokia gyvatė būtų keliais metrais ilgesnė už įprastą miesto autobusą ir pelnytų didžiausios kada nors atrastos gyvatės titulą. 

Iki šiol didžiausia gyvate buvo laikoma Titanoboa – kita prieš milijonus metų Kolumbijos šiaurėje gyvenusi priešistorinė gyvatė. Jos ilgis siekė „tik“ 13 metrų. 

Tiesa, Titanoboa taip pat svėrė iki 1 t, o gal ir daugiau. Tad lieka neaišku, kurios rūšies gyvatės buvo didesnės.

„Šiuo metu negalime pasakyti, ar Vasuki buvo masyvesnė, ar plonesnė už Titanoboa“, – sako vienas iš tyrimo autorių Sunilas Bajpai, Indijos Rūrkio technologijos instituto paleontologas.

Abi gyvatės priklausė gyvačių šeimai Madtsoiidae, prieš 45–66 mln. metų egzistavusiai didžiulėje geografinėje teritorijoje, apimančioje Afriką, Europą ir Indiją.

Comments are closed.

Pin It