Nors jūsų asmenybė visą gyvenimą išlieka gana stabili, tarptautinė tyrėjų grupė teigia, kad ją galima pakeisti.
Susitikimas su senu draugu primena, kaip mažai laikui bėgant keičiasi mūsų asmenybė.
Nors mažai tikėtina, kad iš esmės pakeisime tai, kas esame, Vašingtono universiteto Sent Luise (JAV) ir Ciuricho universiteto (Šveicarija) mokslininkai teigia, kad iš tiesų įmanoma save performuoti. Jie netgi pateikia apytikslį planą, kaip kiekvienas, nepriklausomai nuo amžiaus, gali pakeisti savo asmenybę į gerąją pusę. Kai mokslininkai kalba apie asmenybę, omenyje jie turi tai, kaip mes mąstome, jaučiamės ir elgiamės su savimi ir kitais.
Nuo pat gimimo jūsų asmenybę formuoja įpročiai, patirtis ir net traumos. Mokslininkų tikslas – padėti žmonėms išsiugdyti naujų įpročių ir ilgainiui paversti juos asmenybės bruožais. Remdamiesi išsamiais ankstesniais tyrimais, mokslininkai nustatė keturis žingsnius, padedančius pakoreguoti save.
Prieš pradėdami turite nustatyti savo asmenybės bruožus, kuriuos norite pakeisti. Juos identifikavę, galėsite pasinaudoti keturiais žingsniais, kuriuos reikėtų atlikti chronologine tvarka.
Pirmas žingsnis – sudaryti tinkamas sąlygas, kad galėtumėte išmokyti save mąstyti ir elgtis šiek tiek kitaip. Stresas gali būti kliūtis jūsų tobulėjimui, nes galite neturėti reikiamos energijos.
Antras žingsnis – keisti aplinką. Tyrimo duomenimis, turėtumėte vengti aplinkos, kuri skatina jums nepatinkančius asmenybės bruožus. Jei pastebėjote, kad jūsų darbovietė jus stabdo, apsvarstykite galimybę dirbti kitur. Pokyčiai, tokie kaip persikėlimas į naują vietą, gali tapti stipria paskata keistis.
Tuomet laikas trečiam žingsniui – sustiprinti procesą. Turite apsupti save žmonėmis, palaikančiais jūsų norą augti. Papasakokite jiems apie savo idėjas, kad jie būtų pasirengę ir galėtų jus motyvuoti.
Ketvirtas, paskutinis, žingsnis – integruoti savo „naująją“ asmenybę. Savo naujuosius įpročius reikia praktikuoti įvairiose vietose.
Tyrimą atlikę mokslininkai siūlo pasinaudoti posakiu „Apsimetinėk, kol pavyks iš tikrųjų“. Nieko blogo, jei proceso metu kai kuriose situacijose jūsų elgesys neatrodys natūralus. Kaip minėta, keturi žingsniai pagrįsti ankstesniais tyrimais, o praktiškai tyrėjai šio metodo neišbandė.
Comments are closed.