Kartu stipresni. Ieškodami grobio grupėmis elektriniai unguriai sukuria 10 kartų galingesnius elektros smūgius, todėl paralyžiuoja ir sugauna daugiau žuvų.

Elektrinis ungurys iš visos gyvūnų karalystės geba „šaudyti“ stipriausiais elektros smūgiais. Jie siekia iki 860 voltų įtampos – to pakanka paralyžiuoti mažoms žuvims, kad ungurys galėtų ramiai jas suėsti. Kai kuriose Amazonės upės (Pietų Amerika) vietovėse gyvenantys unguriai šį žvejybos būdą dar labiau ištobulino. Zoologai išsiaiškino, kad grupės elektrinių ungurių gaudo grobį kartu, taip dar geriau išnaudodami neįprastą savo gebėjimą.

Kai upėje vanduo nusekęs, iki 100 ungurių siekiančios grupės sugina daugybę mažų žuvų į nedideles, seklias vietas prie kranto. Tuomet maždaug 10 ungurių priplaukia prie žuvų ir kartu sukuria net iki 8 600 voltų elektros smūgį. Šis yra toks galingas, kad daugybė paralyžiuotų žuvų išsviedžiamos iš vandens į orą. Kai jos įkrinta atgal į vandenį, kiti unguriai prisijungia puotauti. Tokia bendra medžioklė naudinga visiems unguriams. Paėdę jie vėl pradeda ginti žuvis į seklumą. Taip unguriai gali gaudyti grobį kelias valandas, per tą laiką iššaudami iki septynių elektrinių smūgių.

Brazilijos nacionalinio Amazonės tyrimų instituto zoologai tokį maitinimosi metodą pirmiausia pastebėjo tarp Electrophorus voltai rūšies individų. Vėliau užfiksuota, kad tai daro ir Electrophorus electricus. Dabar zoologai siekia ištirti šių ungurių DNR ir rasti genus, kuriuos būtų galima palyginti su kitų grupėmis grobį gaudančių gyvūnų (pvz., banginių). Taip tikimasi geriau suprasti grupėmis besimaitinančių gyvūnų elgseną. 

Grupinė ungurių „medžioklė“ zoologams tapo sensacija, mat toks elgesys yra labai retas tarp ne žinduolių.

 

Comments are closed.

Pin It