Parazitai išperi savo palikuonis šeimininko viduje arba priverčia jį nusižudyti. Šie padarai sukūrė pačius sumaniausius ir makabriškiausius metodus, padedančius maksimaliai išnaudoti kitus organizmus.

Parazitas sraigės antenas paverčia jauku

Kai plokščiosios kirmėlės kiaušinėliai išsirita užkrėstoje sraigėje, maži kirminai patenka į sraigės antenas. Šios ima atrodyti kaip lervos ir vilioja paukščius. Be to, sraigė priverčiama šliaužti į šviesą, kur ją lengvai sugauna paukščiai.

Azotas nuveda vampyrą prie grobio

Amazonės atogrąžų miškų upėse į ungurį panašios žuvys vampyrės plaukioja ieškodamos šeimininko. Purviname, tamsiame vandenyje parazitas suranda savo auką pajutęs iš žuvies žiaunų išsiskyrusį azoto amoniaką. Amoniako atvestas iki aukos vampyras prisitvirtina prie žuvies žiaunų ir ima siurbti jos kraują.

Kirminas priverčia šeimininką nusižudyti

Velniaplaukiais vadinamos kirmėlės išsirita ir išauga į didelius plėšrius vabzdžius, panašius kaip svirpliai ar skėriai. Tačiau prieš tai parazitas vandenyje turi padėti kiaušinėlius. Todėl jis priverčia šeimininką šokti į vandenį ir nusiskandinti.

Parazitas krabą naudoja kaip surogatinę motiną

Kai krabas užsikrečia parazitų Sacculina carcini lervomis, šios jį iškastruoja ir krabas praranda galimybę susilaukti palikuonių. Vietoj to, krabo viduje užauga parazitas, o po jo pilvu sukuria „maišą“, į kurį sudeda savo  kiaušinėlius.

Utėlė suėda žuvies liežuvį

Iš žuvies burnos spokso papildoma akių pora. Jos priklauso makabriškam parazitui. Iki 3 cm ilgio užaugant utėlė suėda žuvies liežuvį ir įsitaisiusi jo vietoje ima maitintis žuvies krauju ir gleivėmis.

Comments are closed.

Pin It