Milijonai žmonių visame pasaulyje kenčia nuo autoimuninių ligų. Negana to, jų skaičius auga. Gali būti, jog mokslininkai priartėjo prie šios problemos sprendimo.

LIGOS Kiekvieną dieną imuninė sistema saugo jus nuo virusų, bakterijų ir kitų mikroorganizmų atakų. Ji veikia kaip gerai parengta apsauginė jėga, o jos kariai yra baltieji kraujo kūneliai. Tačiau maždaug 5 % pasaulio gyventojų kariai puola netinkamą priešą – sveikus kūno audinius. Tokie žmonės suserga autoimunine liga. Naujas plataus masto tyrimas parodė, kad kasdien vartojamas didelis kiekis vitamino D gali užkirsti kelią autoimuninėms ligoms. Bent 50-mėtį peržengusiems žmonėms. 26 tūkst. vyresnių nei 50 metų žmonių dalyvavo penkerius metus trukusiame tyrime. Tiriamieji buvo suskirstyti į dvi grupes, kurių vienai buvo skiriama vitamino D, o kitai grupei – placebo. Paaiškėjo, kad 2000 TV (tarptautinių vienetų) vitamino D paros dozė sumažino sergamumą autoimuninėmis ligomis ne mažiau nei 22 %.

Jau seniai pastebėta, kad vitaminas D yra labai svarbus autoimuninių ligų prevencijai. Eksperimentai su gyvūnais parodė, kad šis vitaminas apskritai teigiamai veikia imuninę sistemą, tačiau mokslininkai nežino kodėl. Vienas iš paaiškinimų galėtų būti toks, kad vitaminas padeda organizmo imuninėms ląstelėms atskirti paties organizmo audinius nuo bakterijų. Kita teorija teigia, kad šis papildas pažaboja uždegiminę reakciją, kurią organuose sukelia pati imuninė sistema. 

Mokslininkai ketina dar penkerius metus tęsti minėtą tyrimą, kad išsiaiškintų, ar vitaminas D toks pat veiksmingas ilguoju periodu. Be to, bus bandoma nustatyti, ar papildas turi tokį patį stulbinantį poveikį jaunesniems tiriamiesiems.

Comments are closed.

Pin It