Miniatiūrinė nuotoliniu būdu valdoma vaizdo kamera leidžia biologams į pasaulį pažvelgti vabzdžių akimis.

Vašingtono universiteto (JAV) mokslininkai sukūrė tokią mažą vaizdo kamerą, kad ją galima pritaisyti ant vabalo nugaros. Taip biologai galės daugiau sužinoti apie vabzdžių pasaulį.

Vaizdo kamera yra maitinama baterijos, turi kompiuterio lustą bei anteną, kuri belaidžiu ryšiu perduoda vaizdą į telefoną, nutolusį iki 120 m. Per sekundę šia kamera galima užfiksuoti penkis 160 x 120 pikselių raiškos kadrus.

Naudodami „Bluetooth“ ryšį mokslininkai gali telefonu per atstumą valdyti kameros judesius. Elektros srovė siunčiama manipuliatoriumi, ant kurio sumontuota kamera. Elektra priverčia manipuliatorių lenktis ir pasukti kamerą. Taip mokslininkai gali apžvelgti 60 laipsnių vaizdą.

Vaizdo kamera su visa įranga sveria vos 248 mg – mažiau nei popierinė kupiūra. Tai lengviausia kada nors pagaminta belaidė per atstumą valdoma kamera. Mokslininkai negali kontroliuoti vabalo judėjimo, tačiau jie mano, kad tai nebūtina. Planuojama sumontuoti vaizdo kameras ant šimtų vabalų ir paleisti juos teritorijose, kurias norima stebėti.

Kitas žingsnis bus dar 50–100 mg sumažinti sistemos svorį. Tuomet kameras galėtų nešioti ir tokie vabzdžiai kaip kamanės.

Comments are closed.

Pin It