Žmogaus širdis plaka sparčiau nei dramblio, bet lėčiau nei katės. Kurio gyvūno širdis per minutę suplaka daugiausia kartų?

1. Muskusinis etruskinis kirstukas

1 500 kartų per minutę

Vos 1,8 g sveriantis muskusinis etruskinis kirstukas yra mažiausias planetos žinduolis. Turint omenyje dydį, šis kirstukas juda itin greitai. Tokiems spartiems judesiams būtina labai efektyvi medžiagų apykaita ir kraujotaka. Todėl muskusinio etruskinio kirstuko širdis plaka greičiausiai planetoje.

 

MĖLYNGURKLIS LAMPORNIS

1 260 KARTŲ PER MINUTĘ

2. Šis Meksikoje gyvenantis kolibrinis paukštis sveria 6–10 g. Kaip ir kitos tos šeimos rūšys, jis minta nektaru, kurį išsiurbia iš žiedų kybodamas ore. Toks maitinimasis itin smarkiai apkrauna širdį.

KANARĖLĖ

1 020 KARTŲ PER MINUTĘ

3. Šie paukščiai gyvena laukinėje gamtoje Madeiroje, Azorų ir Kanarų salose. Nuo XV a. jie laikomi narveliuose. Gamtoje šie maži paukšteliai užauga iki 10–12 cm, bet žmonės išveisė vos 4 g sveriančias kanarėles.

KIAULIANOSIS ŠIKŠNOSPARNIS

1 000 KARTŲ PER MINUTĘ

4. Šis vos 3 cm ilgio ir 2 g svorio gyvūnėlis yra mažiausias planetos šikšnosparnis. Kiaulianosiai šikšnosparniai yra nykstanti žinduolių rūšis iš Pietryčių Azijos. Jie tokie maži, kad kartais sumaišomi su mažais zyziančiais vabzdžiais.

NYKŠTUKINĖ NAMINĖ PELĖ

780 KARTŲ PER MINUTĘ

5. Tai vieni mažiausių graužikų planetoje. Suaugę individai gali sverti vos 3 g. Natūraliai nykštukinės naminės pelės gyvena būriais. Žmonės dažnai jas laiko kaip augintinius, tačiau jos tokios trapios ir mažos, kad saugiai jų negalima nei paimti, nei paglostyti.

Comments are closed.

Pin It