Pusiau žmogiški robotai gali gana tikroviškai imituoti žmogaus judesius vandenyje.
Šiuolaikiniai robotai tampa žmogiški tiek fizine išvaizda, tiek elgesiu, todėl siekiama, kad jie išliktų atpažįstami. Taip žmonėms psichologiškai lengviau priimti technologiją, bendrauti su robotais ir pan.
Japonijos mokslininkų grupė iš Tokijo universiteto žengė dar vieną žingsnį į priekį ir sujungė mašiną su žmogaus raumeniniu audiniu. Ši gamtos ir technologijų sintezė panaši į mokslinės fantastikos žanro kiborgus, gebančius atlikti sudėtingus žmogaus judesius.
Žmogaus kūnas yra daug lankstesnis nei robotų ir gali atlikti smulkius, sklandžius judesius.
Tyrėjų sukurtas biohibridinis robotas imituoja žmogaus eiseną ir juda vandenyje. Jo skeletas pagamintas iš lanksčios silikono gumos, galinčios prisitaikyti prie skeleto raumeninio audinio judesių.
Tyrėjai savo robotą įdėjo į vonią su vandeniu ir paleido elektros srovę, kad kiborgas atgytų. Dėl to susitraukė raumeninis audinys, ir robotas ėmė sklandžiai ir švelniai vaikščioti.
„Naudodami raumeninį audinį galime sukurti kompaktišką robotą, kuris atliktų efektyvius, tylius judesius“, – pranešime spaudai sako mechanikos ir informatikos profesorius Shoji Takeuchi.
Raumeninis audinys netgi leido robotui šliaužti, tiesiai plaukti ir daryti staigius posūkius. Tai yra svarbi savybė, padedanti robotams išvengti kliūčių.
Vis dėlto dabartinės versijos robotas turi keletą apribojimų. Jis turi būti panardintas į vandenį, kad raumeninis audinys neišdžiūtų. Be to, jo judesiai dar gana lėti, palyginti su žmogaus judesiais.
Pasak tyrimą atlikusių mokslininkų, ši technologija atveria kelią tyliems ir judriems robotams. Dabar siekiama robotui suteikti sąnarius ir storesnį raumeninį audinį. Tuomet jis galės atlikti tikslesnius ir galingesnius judesius.
Comments are closed.