Mokslininkai atrado, kaip baltuosius riebalus paversti rudaisiais, ir kaip priversti riebalus suvartoti pačius save.

Veiksminga dieta, neliepianti valgyti mažiau ir sportuoti daugiau – toks gali būti naujos idėjos, kurią plėtoja mokslininkai iš Niujorko Winthropo ligoninės (JAV), rezultatas. Idėja tokia: iš kūno paimti šiek tiek baltųjų riebalų, supjaustyti juos į mažus gabalėlius ir sudėti į bioreaktorių, kur jie būtų paverčiami rudaisiais riebalais. Pastarieji sukauptą energiją pakeičia į šilumą. Riebalų audinys yra suleidžiamas atgal pacientui – jis degina energiją, todėl asmuo netenka svorio.

Naujausias mokslininkų išradimas yra bioreaktorius, kuriame baltieji riebalai išmirkomi chemikaluose (įskaitant tam tikrą augimą veikiančių cheminių junginių mišinį), o šie skatina virtimo rudaisiais riebalais procesą. Prietaisas per 1–3 savaites baltuosius riebalus paverčia rudaisiais. Tai reiškia, kad riebalų ląstelės pakeičia savo struktūrą ir įgauna daugiau mitochondrijų – ląstelėse esančių energijos stotelių. Rudieji riebalai palaiko kūdikių kūno šilumą, suaugusieji jų taip pat šiek tiek turi. Jie yra labai aktyvūs ir sudegina labai daug energijos. Pakanka tik 50–70 gramų, kad būtų suvaldyta 20 % kūno energijos konversijos.

Mokslininkai patikrino šį metodą su pelėmis ir iš žmogaus kūno paimtomis ląstelėmis. Jų tikslas – sukurti nesudėtingą bioreaktorių gydytojams ir klinikoms.

Parašykite atsiliepimą

Pin It