Drambliai turi įspūdingas iltis, tačiau jie – ne vieninteliai didžiuliais dantimis ginkluoti gyvūnai. Kurio gyvūno dantys yra ilgiausi?

1 NARVALAS

Iltis. Ilgis: iki 3 m. Narvalas turi du priekinius dantis. Dešinysis užaugęs siekia iki 30 cm ilgio ir lieka burnoje, o kairysis auga iki 3 m ir išsikiša pro viršutinę lūpą. Tai dažniausiai nutinka patinams. Mokslininkai mano, kad ilgasis narvalo dantis tarnauja kaip jutimo organas. Jis padengtas nervais ir gali jausti vandens druskingumo pokyčius ir pan.

2 AFRIKINIS DRAMBLYS

TIPAS: ILTYS.

ILGIS: IKI 2 M.

Dramblio iltys atlieka daug naudingų funkcijų. Jomis gyvūnas gali kasti, pakelti daiktus, paimti maistą ir t. t. Iltys taip pat saugo straublį, kuriuo dramblys paima maistą, geria ar apsipurškia save vandeniu, kad atsivėsintų.

3 JŪRŲ VĖPLYS

TIPAS: ILTINIAI DANTYS.

ILGIS: IKI 1 M.

Šis gyvūnas turi dvi dideles iltis. Patinai jas naudoja kaudamiesi dėl lyderystės. Taip pat šiais dantimis jūrų vėpliai pasinaudoja ropšdamiesi iš vandens ant ledo.

 

4 BEGEMOTAS

TIPAS: ILTINIAI DANTYS.

ILGIS: 50–60 CM.

Iltinius dantis begemotai naudoja kovodami, gindamiesi ir atbaidydami kitus gyvūnus. Šie dantys gali būti mirtini. 2018 m. Kenijoje begemotas mirtinai subadė ir sukandžiojo turistą iš Taivano.

 

5 BABIRUSA

TIPAS: ILTINIAI DANTYS.

ILGIS: 40–45 CM.

Įspūdingi šių žinduolių dantys veikiausiai yra ne tik ginklas, bet ir statuso simbolis. Lenktos babirusų iltys gali užaugti tokios ilgos, kad susminga atgal į gyvūno kaukolę.

Comments are closed.

Pin It